Presentatieavond Profielwerkstuk 4 mavo groot succes

Vorige week hebben de leerlingen van de klassen 4 mavo van het Emelwerda College aan hun profielwerkstuk gewerkt. Een hele week zijn ze aan de slag geweest met een onderwerp passend bij hun toekomstige beroepskeuze. De eerste uren waren lastig, een goede hoofdvraag en open deelvragen bedenken, was moeilijker dan gedacht. De klassen 4M1 en 4M2 hebben de hele week hard gewerkt en het was een komen en gaan van lesgevende collega’s die de leerlingen hielpen. Leerlingen gingen af en toe de school uit als ze bijvoorbeeld een interview met iemand hadden of voor een enquête, maar waren over het algemeen veel in W20 en W21 aan het werk. Het werd aan het eind van de week duidelijk dat niet al onze leerlingen geschikt zijn voor een 9 tot 5 kantoorbaan.

Afgelopen maandagavond hebben de leerlingen hun profielwerkstuk gepresenteerd aan ouders en collega’s. Rondom de binnentuin van de Wilg hadden leerlingen kraampjes gemaakt en erg mooi aangekleed. En wat waren onze toppers origineel en wat hebben ze er een werk van gemaakt! Zo presenteerden ze hun werk met behulp van PowerPoint en posters. Verder waren er leerlingen gekleed in bedrijfskleding, je kon je na laten tekenen, er hing een kledingkast vol aan voetbalshirts en sommige leerlingen hadden uren in de keuken gestaan, zodat de gasten allerlei lekkere baksels konden proeven. Leerlingen namen van alles mee van boeken tot telramen en een tweetal leerlingen nam zelfs een tractor en vrachtwagen mee naar school.

Het was een mooie en goede avond. Leuk om het enthousiasme van onze leerlingen te zien.

       

Relevant nieuws

Menu