Leerlingen sluiten aan bij ondernemersontbijt gemeente

 

Ook dit jaar mochten de leerlingen uit 5 en 6 vwo die het vak bedrijfseconomie volgen aansluiten bij het jaarlijks ondernemersontbijt van de gemeente Noordoostpolder. Het centrale thema was ‘Special Forces Strategieën voor ondernemers’.


Tijdens het informele ontbijtbuffet was er ruimte voor ontmoeting met ondernemers uit Emmeloord en omgeving, waar de leerlingen (vaak voor het eerst) ontdekten wat ‘netwerken’ is. Ze konden van de gelegenheid gebruik maken een mooie stageplek te vinden of meer kennis opdoen van een bepaald beroep of loopbaanrichting.

Gedurende het schooljaar zullen alle leerlingen van onze school 2 of 3 dagen een meeloopstage doen, waarbij ze zich binnen de muren van bedrijven een beter beeld kunnen vormen van beroepen en functies. Op deze wijze werken ze aan hun loopbaanoriëntatie en worden ze geholpen in hun studie- en beroepskeuze.

Het thema van deze ochtend sluit goed aan bij de onderwerpen die worden behandeld binnen het vak bedrijfseconomie. De spreker Erik Wegewijs – ondernemer en tv persoonlijkheid uit Swifterbant – gaf een inspirerende lezing, waarbij de aanwezigen werden meegenomen in strategieën die Erik heeft opgedaan in zijn tijd bij de Special Forces. Hij vertelde hoe deze toepasbaar zijn binnen het ondernemerschap en gaf praktische lessen over leiderschap, mentale veerkracht en samenwerking onder druk – allemaal vertaald naar de dagelijkse praktijk van ondernemers. Daarbij was het mooi om te horen hoe Erik regelmatig speciaal richting de leerlingen sprak en hen meenam in zijn ervaringen en keuzes in zijn leven.
Ondanks het vroege tijdstip voor de leerlingen was het ondernemersontbijt zeer de moeite waard en was het een mooie manier om ‘de ondernemers van morgen’ te betrekken bij het bedrijfsleven in de Noordoostpolder.

Relevant nieuws